Lake Crystal-Wellcome Memorial

Lake Crystal-Wellcome Memorial

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 31
  • 1
    4:30pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    5:00pm
    @St. James High School
    5:45pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    7:15pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
  • 2
    4:30pm
    @Truman High School
    5:00pm
    @St. Clair HS
    Weigh-ins at 4pm
    5:45pm
    @Truman High School
    7:15pm
    @Truman High School
  • 3
  • 4
    4:30pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    5:45pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    7:15pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
  • 5
  • 6
    10:00am
    @Janesville-Waldorf-Pemberton
    JV Only
  • 7
  • 8
    4:30pm
    @Cleveland High School
    5:45pm
    @Cleveland High School
    7:15pm
    @Cleveland High School
  • 9
    4:30pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    5:45pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    6:00pm
    @Belle Plaine High School
    6:00pm
    @Belle Plaine High School
    7:15pm
    @Belle Plaine High School
    7:15pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
  • 10
  • 11
    6:00pm
    @High Seed
    Section Team Prelim
  • 12
    4:30pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    5:45pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    7:15pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
  • 13
    TBD
    @Cleveland High School
    2:00pm
    @St. Clair HS
    Section Team Semi-Finals & Finals
  • 14
  • 15
  • 16
    4:30pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    5:45pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    7:15pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
  • 17
  • 18
    4:30pm
    @Blue Earth Area HS
    Individuals
    5:45pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    6:00pm
    @St. Mary's - Sleepy Eye
    7:15pm
    @Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
    Gymnasium (Main) 161
    7:30pm
    @St. Mary's - Sleepy Eye
  • 19
    4:00pm
    @Blue Earth Area HS
    Individuals
  • 20
    12:00pm
    @St. Clair HS
    East #5 vs. West #5 East #4 vs. West #4 East #3 vs. West #3 East #2 vs. West #2 East #1 vs. West #1
  • 21
  • 22
  • 23
    7:00pm
    @High Seed
    Sub-Section Quarterfinal
  • 24
  • 25
    TBD
    @Xcel Energy Center, St. Paul
    4:15pm - 8:00pm
    @LCWM Secondary - Cafetorium (No Stage)
    4:30pm
    @Tri City United High School
    6:00pm
    @Tri City United High School
    7:15pm
    @Tri City United High School
  • 26
    TBD
    @Xcel Energy Center, St. Paul
    7:30pm
    @Mankato East H.S.
    Sub-Section Semifinal
  • 27
    TBD
    @Xcel Energy Center, St. Paul
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6